• Najlepsze Safari

Na Safari

Słowo „safari” znaczy „być w podróży” lub „podróżować w odległych miejscach”. To zarówno fizyczna jak i duchowa wędrówka, która może odbywać się na wiele sposobów. W trakcie naszych safari używamy wygodnych, w pełni otwartych Land Roverów zaprojektowanych tak, aby zapewniać Wam maksymalną widoczność krajobrazu i zwierząt z Samburu National Reserve, Buffalo Springs National Reserve i Kalama Conservacy – trzech fantastycznych siedlisk dzikiej przyrody afrykańskiej. W trakcie pieszych safari odkrywamy góry Kalama, jedne z najbardziej widowiskowych w Północnej Kenii .

W Land Roverze towarzyszyć Wam będzie osobisty przewodnik oraz tropiciel – osoby, które pomogą odczytać księgę natury. Safari odbywa się bez pośpiechu. Znajdziemy czas na dokładną obserwację dzikich zwierząt, ich zwyczajów, wzajemnych relacji i środowiska, w którym żyją. Dni zazwyczaj są gorące, suche i słoneczne. Dziką przyrodę najlepiej jest obserwować wcześniej rano lub późnym popołudniem, lecz znamy miejsce gdzie nawet w środku dnia gromadzi się dużo zwierząt i zero turystów. Polecamy też nocne safari.

Jeśli pasjonujesz się życiem ptaków, Samburu jest miejscem dla Ciebie! Nie tylko dlatego, że występuje tutaj wiele gatunków, lecz również dlatego, że tutejsze ptactwo łatwo podejść i sfotografować. Nasi przewodnicy są ornitologami i podzielają Twoją miłość do ptaków.

Na pieszym safari dotkniecie i poczujecie zapach drzew, krzewów, kamieni, śladów zwierząt, a nawet ich odchodów. Spacer z wojownikami Samburu w afrykańskim buszu to niesamowite doświadczenie podczas którego poznasz na jakie sposoby wykorzystują liście i jagody, usłyszysz ich tradycje i dowiesz się o ich życiu.

Są to magiczne momenty na safari. Chwilę po wstaniu słońca światło idealnie nadaje się do fotografowania, a dźwięki afrykańskiego buszu zaczynają wypełniać powietrze. Pod koniec dnia, przy zachodzącym słońcu, z filiżanką kenijskiej herbaty w dłoni wspomnimy mijający dzień. Znajdziemy się pośrodku „nikąd”, które stanie się centrum wszystkiego. Z każdej strony otoczą nas życie i śmierć, polowania i ucieczki, sen i posiłek oraz gody i zabawa.

Istnieją safari, które nie koncentrują się przyrodzie, lecz na Homo Sapiens i niektórzy zwą je „turystyką kulturową”. My nazywamy je „poznaj naszych sąsiadów”. Odwiedzimy autentyczną wioskę Samburu, a ponieważ są to nasi sąsiedzi i przyjaciele, zostaniemy dopuszczeni do chwil z ich życia.  Oni też będą ciekawi Ciebie.

Najlepsze Safari

ul. Zwycięzców 42 (wejście Neckermann), 03-938 Warszawa +48 22 224 65 44 safari(at)najlepszesafari.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

En