• Najlepsze Safari

Riccardo Orizio

Riccardo Orizio, urodzony we Włoszech w 1961 r. Przez lata pracował jako korespondent czołowych włoskich gazet Corriere della Sera i La Repubblica oraz stacji telewizyjnej CNN.
W swym jako to określa “pierwszym życiu” opisywał wojny, pokój i wszystko co dzieje się pomiędzy. Riccardo napisał dwie poczytnie książki, pierwsza z nich to “Zaginione Białe Plemiona”, za którą został nominowany do nagrody im. Kapuścińskiego i wszedł do samego finału konkursu. Tytuł drugiej to “Diabeł na Emeryturze” w której przeprowadza wywiady z siedmioma dyktatorami w stanie spoczynku, min. innymi z Idi Aminem, Bokassą, czy Wojciechem Jaruzeliskim (z czym większość polskich czytelników się nie zgadza) oraz próbuje zrozumieć ich zachowanie. Od 2003 r. zamieszkał w Kenii i rozpoczął “drugie życie”. Z grupą przyjaciół zbudował luksusowy lodge Saruni Camp, którym do zarządza do dnia dzisiejszego. Kocha ludzi i dziką przyrodę, dlatego wybrał Kenię z pośród 196 krajów świata na miejsca swojego zamieszkania.
Na specjalne życzenie Riccardo może zostać Twoim prywatnym przewodnikiem po afrykańskim buszu.

Najlepsze Safari

ul. Zwycięzców 42 (wejście Neckermann), 03-938 Warszawa +48 22 224 65 44 safari(at)najlepszesafari.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

En