• Najlepsze Safari

Samburu

Samburu, którzy nadal prowadzą na wpół nomadyczne życie i są bardzo przywiązani do swej tradycji oraz kultury, są jednym z najbardziej znanych i interesujących plemion Afryki. Samburu są blisko spokrewnieni z Masajami. Oba plemiona posługują się tą samą wersją języka Maa, chociaż zdarza im się śmiać z różnic w swoich akcentach. Samburu dotarło do Kenii 400-500 lat temu razem z innymi plemionami nilockimi, wędrującymi na dół w kierunku północno-wschodniego półwyspu somalijskiego.

Najbliższym miasteczkiem jest Archer’s Post - zakurzona osada, w której nadal można wyczuć ducha odległego, przygranicznego miejsca. Na ranczu, gdzie przebywamy istnieje wiele różnych klanów wiodących proste życie w nieskomplikowanych osadach. Żyjąc zgodnie z cyklem suchych i mokrych pór roku, plemiona bardzo często przenoszą swój dobytek z miejsca na miejsce. Z powodu niesprzyjającego otoczenia Samburu nie rozwinęli rolnictwa, handlu i przemysłu. Ich jedynym bogactwem jest bydło  - wielbłądy, kozy, owce i kilka krów.

Wszystkie kobiety i większość mężczyzn noszą wielokolorowe, tradycyjne szaty oparte na dwóch barwach - czerwieni i bieli. Wysocy, wrażliwi i bardzo inteligentni – Samburu uczyli się przetrwania w trudnych warunkach i dziś są jednymi z pionierów kenijskiej eko-turystyki. Zarówno społeczność Kalama, jak i wiele innych społeczności, wierzą, że wielkie rancza znajdujące się w ich posiadaniu, są równie rezerwatami przyrody. Nasi przewodnicy i tropiciele z plemienia Samburu znają te ziemie jak przysłowiową własną kieszeń. Oni zabiorą Was w podróż, dzięki której i Wy ją poznacie.

Najlepsze Safari

ul. Zwycięzców 42 (wejście Neckermann), 03-938 Warszawa +48 22 224 65 44 safari(at)najlepszesafari.pl

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

En